Grupa krwi AB - nieśmiała i bojaźliwa a zarazem pewna siebie i przebojowa!

W poprzednich artykułach scharakteryzowałem trzy grupy krwi: 0, A i B. Dziś czas przyszedł na najrzadszą i najmłodszą spośród wszystkich czterech - posiada ją zaledwie 9% Polaków. Grupa AB – bo o niej mowa - powstała z powodów krzyżowania się przedstawicieli pozostałych grup, przez co jest fuzją cech swoich poprzedników. Ciężko opisać jednoznacznie charakter tych osób, ich dieta też jest bardziej indywidualna, niż w pozostałych przypadkach – dlatego bardzo ważne jest, by słuchać swojego organizmu i bacznie obserwować jego reakcje na sugerowane pokarmy.

Wśród ludzi z grupą krwi AB znajdują się osoby w jednym momencie nieśmiałe i bojaźliwe, a chwilę później pewne siebie i przebojowe. Niewątpliwe jest to, że są indywidualistami i humanistami, cechuje ich rozwaga, ale też wrażliwość na opinię innych. W relacjach jak kameleon - dopasowują się do partnera i jego stylu życia, jednak mają skłonność do samolubnych wyborów. Przez swoją nieprzewidywalność, w Japonii są uważani za najmniej pożądanych pracowników.Dieta powinna być bardzo dokładnie przygotowana - „AB” nie zależy przesadnie na jedzeniu. Sporo czasu poświęcają gotowaniu, a zamiast surowych pokarmów preferują przetworzone alternatywy. Powinni unikać większości mięs, mleka i jego przetworów.

Podobnie, jak w przypadku grupy krwi A, dla rozładowania stresu najważniejsza jest stymulacja intelektualna, dlatego wśród aktywności fizycznej warto pamiętać o jodze, medytacji i rozciąganiu. Trening o średniej intensywności jest dobrym tego uzupełnieniem.

Chciałbym powrócić do mojego motta, zaczerpniętego ze starożytnej filozofii, jednak bardzo w tematyce grup krwi aktualnego:

„To co żywnością jest dla jednego człowieka, może być trucizną dla drugiego” (Lukrecjusz, I w p.n.e.)"

Więcej o grupach krwi przeczytać będziecie mogli w mojej książce.
Trwa ładowanie komentarzy...