O autorze
Od 25-ciu lat pasjonuję się zdrowiem i wszystkim, co ma na nie wpływ: sportem, odżywianiem, pozytywnym myśleniem oraz rozwojem osobistym. Przez lata zdobywałem doświadczenie w Niemczech, Francji, RPA oraz USA, teraz jestem w Polsce, by się nim dzielić. Trenowałem takie osoby jak: Keanu Reeves, Heidi Klum, Alicja Bachleda-Curuś, Iza Miko, Weronika Rosati. Jako zawodnik byłem Akademickim Mistrzem Polski Juniorów w biegach średnich oraz członkiem kadry Niemiec.

Grupo krwi B: nie spalaj się!

Mamy za sobą popularne grupy 0 i A - dziś scharakteryzujemy grupę B, która płynie w żyłach 19% polskiego społeczeństwa. Powstała około sto tysięcy lat przed naszą erą, jako efekt migracji ludności. To już nie byli łowcy (0), ani rolnicy (A), a koczownicy, wędrowni hodowcy o cechach będących mieszanką poprzedników. Dość widocznie rozmieszczeni geograficznie, przedstawiciele tej grupy najczęściej pojawiają się w Japonii, Mongolii, Chinach i Indiach, sięgając aż po Ural. Ludzie z grupą krwi B mają największe zdolności adaptacyjne, najczęściej to właśnie ich spotkać można w ciężkich do zamieszkania rejonach.

Ludzie z grupą krwi B to indywidualiści, podążają własną ścieżką przez życie, nie przejmują się schematami. Bywają leniwi i samolubni, jednak jeśli coś przykuje ich uwagę, poświęcają się temu z wielką pasją. Świetni obserwatorzy, świat poznają intuicyjnie, a zabierając się do pracy sporo czasu poświęcają gromadzeniu informacji. W relacjach prywatnych bardzo namiętni, wiedzą, czego chcą od życia i drugiej osoby – przez to też mogą mieć żądaniową postawę. Spełniać będą się w pracy kreatywnej i innowacyjnej, warto wspomnieć, że najwięcej multimilionerów ma tę grupę krwi.

Dieta dla ludzi z grupą krwi B jest zróżnicowana. Ważne jest, by pamiętać o dużej ilości ryb i warzyw, wyeliminować należy natomiast drób, pszenicę i jej przetwory, oraz słodycze. Oliwa z oliwek jest wysoce wskazana – przynajmniej łyżeczka dziennie.Trening osób z grupą krwi B powinien w równym stopniu angażować umysł i ciało. Sztuki walki, tenis czy golf, to tylko niektóre z opcji, które mogą pomóc w relaksie i poprawieniu stanu zdrowia.

Bardzo ważnym jest, żeby odstawić wszystkie używki. Bomby energetyczne, jakimi są „B” nie potrzebują dodatkowej stymulacji, jest wręcz szkodliwa dla ich zdrowia! Nie ma sensu się spalać, nawet jeśli widzimy, że na innych te same substancje działają dobrze. Powróćmy do mojego motta:

„To co żywnością jest dla jednego człowieka, może być trucizną dla drugiego” (Lukrecjusz, I w p.n.e.)

Więcej o grupach krwi przeczytać będziecie mogli w mojej książce.
Trwa ładowanie komentarzy...