O autorze
Od 25-ciu lat pasjonuję się zdrowiem i wszystkim, co ma na nie wpływ: sportem, odżywianiem, pozytywnym myśleniem oraz rozwojem osobistym. Przez lata zdobywałem doświadczenie w Niemczech, Francji, RPA oraz USA, teraz jestem w Polsce, by się nim dzielić. Trenowałem takie osoby jak: Keanu Reeves, Heidi Klum, Alicja Bachleda-Curuś, Iza Miko, Weronika Rosati. Jako zawodnik byłem Akademickim Mistrzem Polski Juniorów w biegach średnich oraz członkiem kadry Niemiec.

Poczuj się lekko – rady dla grupy krwi A

W niniejszym wpisie kontynuuję charakterystykę przedstawicieli różnych grup krwi. Ostatnim razem mówiliśmy o najstarszej grupie - „”0”, dziś przyszedł czas na najliczniej reprezentowaną w Polsce, grupę A. Ponownie przypominam, że zawarte tu informacje są do wykorzystania z głową i z pewną dozą dystansu: nie wszystko musi się zgadzać, to bardzo ogólne stwierdzenia, które zweryfikować możecie przez praktykę!

W epoce Neolitu, na kontynencie azjatyckim, pojawiła się nowa grupa krwi, którą zapoczątkowali potomkowie rolników żyjących w dużych, koczowniczych grupach. Za zmianą trybu życia, podążyła zmiana w diecie – ludzie nie byli dłużej uzależnieni od zwierzyny, rolnictwo przejęło dominującą rolę, białko pochodziło najczęściej z ryb lub soi. Największą różnicą zaistniałą w tej grupie był inny układ immunologiczny oraz zdolność trawienia ziaren.

Ze względu na początki w społecznościach rolniczych, ludzie z grupą krwi A są czuli i empatyczni, cechuje ich wrażliwość i cierpliwość. Z natury dobrzy i emocjonalni, są świetnymi pracownikami, którzy skrupulatnie wykonują powierzone im zadania. Lepiej sprawdzają się współpracując, demotywuje ich rywalizacja. Wadą grupy A jest perfekcjonizm, który może doprowadzić do pesymistycznego podejścia do świata.

Dieta jest diametrycznie różna, niż w przypadku grupy 0. Tu eliminujemy mięsa, wprowadzamy zboża i warzywa; świetnie sprawdza się dieta wegetariańska, bazująca na nisko przetworzonych pokarmach. Źródłami białka są ryby i soja.Jeśli o trening chodzi, warto pamiętać o rozciąganiu i technikach relaksacyjnych, mających na celu pozbycie się stresu. Umiarkowany trening wytrzymałościowy, uzupełniony o jogę może być najlepszym rozwiązaniem.

Produkty, które sprzyjają tyciu:
-mięso
-nabiał
-fasolka nerkowata

Chciałbym powrócić do mojego motta, zaczerpniętego ze starożytnej filozofii, jednak bardzo w tematyce grup krwi aktualnego:

„To co żywnością jest dla jednego człowieka, może być trucizną dla drugiego” (Lukrecjusz, I w p.n.e.)


Obserwujcie reakcje swojego organizmu, sprawdźcie, w jakich sytuacjach czujecie się najlepiej i jak koreluje to z Waszymi mocnymi stronami – jeśli jesteście typowymi „A”, dzięki współpracy wiele zdziałacie!

Więcej o grupach krwi przeczytać będziecie mogli w mojej książce.
Trwa ładowanie komentarzy...