O autorze
Od 25-ciu lat pasjonuję się zdrowiem i wszystkim, co ma na nie wpływ: sportem, odżywianiem, pozytywnym myśleniem oraz rozwojem osobistym. Przez lata zdobywałem doświadczenie w Niemczech, Francji, RPA oraz USA, teraz jestem w Polsce, by się nim dzielić. Trenowałem takie osoby jak: Keanu Reeves, Heidi Klum, Alicja Bachleda-Curuś, Iza Miko, Weronika Rosati. Jako zawodnik byłem Akademickim Mistrzem Polski Juniorów w biegach średnich oraz członkiem kadry Niemiec.

Masz grupę krwi 0 i chcesz schudnąć?

Tak, jak obiecałem w poprzednim artykule, tym wpisem rozpoczynam cykl charakterystyk poszczególnych grup krwi. Znajdziecie tu nie tylko rady dietetyczne i treningowe, ale także holistyczne podejście, które – mam nadzieję - pozwoli Wam lepiej zrozumieć siebie. Pamiętajcie jednak, że każdy człowiek jest inny, dlatego nie wszystko musi się zgadzać. Warto słuchać swojego organizmu i wykorzystywać te rady, które dla nas działają: „To co żywnością jest dla jednego człowieka, może być trucizną dla drugiego” (Lukrecjusz, I w p.n.e.)

Pomimo tego, że grupa zero jest drugą (32% populacji Polski) pod względem liczności grupą krwi, to zaczynam właśnie od niej. Jest to najstarsza grupa krwi - ma ponad czterdzieści tysięcy lat, a jej protoplastami byli myśliwi, co ma mocno odbicie w preferencjach żywieniowych.

Charakter „zer” jest silny i ekspresyjny, to liderzy i ekstrawertycy, wulkany energii, które nie potrafią usiedzieć na miejscu. Pewność siebie i kreatywność to cechy, którymi często się wykazują. Do ich słabych stron należy przesadna wiara we własne możliwości, brak wytrwałości w postanowieniach oraz porywczość. Obsesja sukcesu jest dobrym motywatorem, jednak może zmęczyć otoczenie i doprowadzić do załamania w obliczu porażki.

Przedstawiciele grupy zero powinni wyeliminować ze swojej diety pszenicę, mleko i jego przetwory, wieprzowinę, słodycze i kawę. Zalecane jest spożycie drobiu i wołowiny, każdy posiłek musi być wzbogacony o sporą ilość warzyw. Produkty surowe (a także kiszone i suszone) są bezcennym źródłem enzymów, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu „zer” - przyspieszają metabolizm i procesy regeneracyjne. Warto pamiętać o uzupełnianiu diety jodem, zamiast korzystać z suplementacji chemicznej, proponuję wprowadzić do swojej diety algi – najlepsze źródło witamin z grupy B, białka i właśnie jodu. Często występujące problemy z tarczycą, niejednokrotnie powodowane są jego niedoborem.
W tabeli przedstawiłem przykładowe produkty:
Co do treningów, osoby z grupą krwi zero często nie wyobrażają sobie bez nich życia. Najmocniej reprezentowana wśród sportowców, grupa krwi zero występuje zarówno wśród sympatyków sportów drużynowych, jak i indywidualnych. Rodzaj wysiłku jest drugorzędny – ważna jest za to intensywność i konsekwencja w jego uprawianiu.

Produkty sprzyjające tyciu:
-pszenica i produkty mączne
-kukurydza
-wieprzowina
-słodycze
-mleko i jego przetwory

Więcej o grupach krwi przeczytać będziecie mogli w mojej książce.
Trwa ładowanie komentarzy...